Mina

Minu lemmik aastaaeg on sügis. Oma värvide iluga suudab see aastaaeg tuua minusse rõõmu ja rahu. Sama võin öelda ka küünlaleegi või tähistaeva vaatamise kohta.

Tunnen suurt rõõmu pisikestest asjadest, mida paljud peaksid tähtsusetuteks. Vahel võib selleks olla kingituse paber, või eriliselt seotud takunöör selle ümber. Mulle meeldib tuua rõõmu ja õnne nende inimeste eludesse, kes mulle tõeliselt korda lähevad, üllatades neid millegi toredaga. Pisikesed üllatused on üks minu
armastuse keeltest. Üllatuste tegemisega avaldan eelkõige oma tundeid neile, keda hindan, austan ja armastan.

Üks mu hüüdnimedest on Sõja Printsess Krissu, sest oma tundliku natuuri tõttu võin olla kergesti haavatav aga teisest küljest öeldakse, et minust kiirgab tugevust, mis tekitab kindlustunde ka teistes.

Kindlasti olen emotsionaalne ja empaatiline inimene. Aga alati ei ole see hea, sest sageli avastan ennast üle reageerimas olukordade üle, mis tegelikult ei ole nii hullud, kui esmapilgul tundusid. Empaatia tõttu on mul lihtne teisi mõista ja end nende olukorras ette kujutada ning see mõjutab tihti emotsionaalselt ka mind ennast. Minu tundelisele ja emotsionaalsele natuurile vaatamata suudan kriisi olukorras säilitada külma närvi ja teiste tööd juhtida. Neid rahustada ja „tugev” olla. Kui pingeline olukord on möödas, varisen tavaliselt nuttes voodile, et siis endast see pinge välja nutta.

Mulle ei meeldi konfliktid ja tülid. Probleemide lahendamisel proovin olukordi hinnata võimalikult objektiivselt. Mulle meeldib ausalt rääkida asjadest, mis mulle haiget teevad, või mis mind rõõmustavad. Minu ausus mõjub inimestele usaldusväärsena ja tihti öeldakse, et mõjun seltskonnas uutele inimestele soojalt vastu võtvana ja grupi liitvana. Ise ma sellest aru ei saa,
aga seda on mulle palju öeldud.

Olen üsna enesekindel ja mul puuduvad kompleksid, mis häiriksid mu igapäeva elu. Ma ei ütleks, et mul komplekse üldse ei ole, aga need lihtsalt ei mõjuta mind nii palju. Minu enesekindlus ja tõsine olek on tekitanud inimestes kes mind ei tea ettekujutuse, et olen kuri või isegi ülbe. Aga nii see tegelikult ei ole. Ma ei salli ülekohut ja nõrgematele liiga tegemist. Need on asjad, mis mind sisemiselt tõeliselt kurjaks ajavad.

Mulle ei meeldi anda tühje lubadusi ja asju pooleli jätta. Ükskõik kui lootusetu või raske olukord tundub, olen alustatud asjad alati lõpule viinud. Täpsus, kord ja detailid on minu jaoks olulised. Mulle ei meeldi hilineda ja see on omadus, mida ma teiste juures ka hindan.

Ma olen piisavalt lapsemeelne, et kui seltskond on turvaline, siis saab palju nalja ja igav minuga ei hakka. Kuid vahel võin olla seltskonnas ka täiesti vaikselt, aga enamasti ei tähenda see seda, et mul igav oleks. Mulle meeldib inimesi ja olukordi kõrvaltvaatajana jälgida.

 

Kristiina Ruben

Hariduskäik


 

Kutseharidus: 2015-2017 Eesti iluteeinduse erakool eriala: Juuksur

Kõrgharidus: 2007-2011 Euroakadeemia – Bakalaureusekraad – eriala: sisearhitektuur (sisekujunduskunst), lisaeriala: konsultant

Keskharidus: 2004-2007 Paldiski Gümnaasium 

Põhiharidus: 1999-2004 Vasalemma Põhikool 

Algharidus: 1995-1999 Lehola lasteaed-algkool 

 

Töökogemus


 

2017-ks aastaks on töökogemust kokku 11 aastat. Suurem osa sellest toitlustuse ja klienditeeninduse valdkonnas, kuid olen töötanud ka liinitöölise ja pakkijana. Vabakutselisena tegelen pidulike ürituste ja pulmade dekoreerimisega. Oma töö aastate jooksul olen avastanud enda kohta seda, et: mulle meeldib kui asjad on süsteemsed ja lihtsasti leitavalt paigutatud, igal asjal on oma koht, tööpinnad peavad olema korras ja ma naudin inventuuride tegemist.

Huvitavamad töökogemused

2007-2009 Catering Servise Sellest ajast pärineb mu armastus cateringi töö vastu.

-2013-2014 OÜ Starmarker Restoran Estlander (Olde Hansa tütarrestoan)- kokk
Pean seda töökogemust üheks verstapostiks oma töökogemuste seas, sest sain Estlanderi kokaks tutvuse kaudu ilma eelnevalt koka ametit õppimata. Mis õpetas mulle, et kui piisavalt tahta ja vaeva näha, on võimalik ka uute asjadega hakkama saada. Enne kokaks saamist olin töötanud Olde Hansas juba 3 aastat nõudepesija ja koristajana. Seega Estlanderi  köögijuht teadis kuidas ma tööd teen ja otsustas mulle võimaluse anda. Lõpuks olin kokkadest ainus, kes avamise päevast sulgemise päevaini seal köögis tööl oli. Saades pooleteise aasta jooksul vahetusevanemaks ja uue köögijuhi abiks. Õpetasin välja uusi kokkasi ja tegin töögraafikuid. Otseloomulikult armastasin seal inventuure ja korda enda ümber. Sealsed teenindajad kinkisid mulle sünnipäevaks pildiraami vahele pandud ilusad kirjutised minu kohta. Ja minu kohta öeldi, et ma olin nagu vahelüli teenindajate ja kokkade vahel, et tekitada ühtset tööperet 🙂 Seal sai proovile pandud ka minu pingetaluvus, Aga see oli selline töökoht, millele vaatan tagasi naeratades ja natukene igatseva pilguga.

-2015 OÜ Von Ramm (Padise Mõis) -klienditeenindaja
Padise mõis on ilus restaureeritud mõis Padise vallas. Seal töötades seisin vastu oma kahe hirmuga. Olgugi, et olin varem cateringis töötanud, kartsin otsest kontakti klientidega ja rahaga arveldamist. Aga mõisa restoranis on need kaks asja paratamatud. Ja tegelikult sain mõlemaga hakkama.

Seal töötades sain olla väike osa ühest teleprojektist. “Minu imeline muutumine” Padise mõisas filmiti selle saate lõpu tseremooniad ja sain olla see inimene, kes kardinat eest tõmbab, ust avab ja tubadesse juhatab. Ma olen piisavalt edev, et mulle selline asi  meeldiks. Huvitav oli näha ka saate tegemise telgitagustesse. 

-2015 aasta lõpus läksin tagasi Cateringi . RT Cervisesse.
Tänu sellele tööle olen käinud kohtades, kuhu ma tõenäoliselt tavaliselt ei satuks: Kõltsu mõis, Poska maja, Tartu kõrgem sõjakool jt. Olen saanud palju kujundusideid erinevatelt üritustelt. Ning see on amet. mis nõuab korda ja korrektsust.

-2010 aastast alates olen olnud Avatud Piibliühingu vabatahtlik, kus olen laste- ja noortelaagrite korraldustiimis. Selle 7 aasta jooksul olen enda kohta väga palju teada saanud. Olen avastanud oma tugevusi ja nõrkusi ning saanud nendega tegeleda. Igas laagris on erinev tiim, kuhu kogunevad erineva iseloomuga inimesed, mis õpetab erinevate inimestega sama eesmärgi nimel koostööd tegema. Olen olnud ühe korra ka kaaslaagrijuht, mis tähendas kogu asja haldamist ja vastutamist.

 

Keeled


 

Keel

Eesti

Inglise

Vene

Hispaania

Prantsuse

Arusaamine

100%

90%

70%

60%

20%

Rääkimine

100%

90%

40%

30%

20%

Kirjutamine

90%

70%

30%

30%

20%

 

Saidid


 

 

Armastan


 

[adzbuzzer]